Menu
Základní umělecká škola Rudolfa Firkušného Napajedla
Základní
umělecká škola
Rudolfa Firkušného
Napajedla

Projekty

Děti do koncertních sálů a výstavních síní

Projekt ,,Děti do koncertních sálů a výstavních síní‘‘ zajišťuje žákům naší školy kontakt s přímým uměním prostřednictvím návštěv koncertů, výstav nebo divadelních představení.

Hudební tábor 2023

Hudební tábor Společnosti přátel ZUŠ R. Firkušného Napajedla 2023
„2023: Vesmírná odysea“
Rekreační středisko RELAXX, Čeložnice u Kyjova
2. - 9. 7. 2023

obrázek

MAP III ORP Otrokovice

Publicita

MUZIÁDA 2023

X. ROČNÍKU FESTIVALU ZÁKLADNÍCH UMĚLECKÝCH ŠKOL MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE MUZIÁDA 2023
se účastní naše žákyně Zuzana Kraváčková na lesní roh pod vedením p. uč. Alexandra Kunerta.

OP JAK - Šablony pro ZUŠ

Cílem výzvy je přispět k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny žáky ZUŠ. K tomu je nutné, aby se pedagogové sami dlouhodobě průběžně vzdělávali, spolupracovali mezi sebou, sdíleli zkušenosti. Nezbytná je také podpora inovativního vzdělávání včetně spolupráce s rodiči žáků ZUŠ a veřejností.

Plakát publicity

ROK ČESKÉ HUDEBY

Rok české hudby je připomenutím významných skladatelů, kteří mají ve svém datu narození či úmrtí číslo 4. Proto se od roku 1924 v desetiletých odstupech slaví ROK ČESKÉ HUDBY. Letošní ročník je o to významnější, že sám slaví kulatiny – 100 let existence.

Žáci ZUŠ R. Firkušného Napajedla budou po celý kalendářní rok interpretovat díla českých komponistů. Podmínkou nebude hra  skladeb od autorů s onou „magickou čtyřkou“ v letopočtu, ale všechna díla skladatelů českého původu bez rozdílu. Nastudované skladby se zaznamenají, zveřejní ve školní televizi, v NTV Cable s.r.o. Budou se hrát na koncertech a je v plánu jeden koncert přímo věnovat ROKU ČESKÉ HUDBY.

Projektu se zúčastní i výtvarníci. Ať už při samotné tvorbě na dané téma nebo třeba vytvořením pozadí pro natáčení nahrávek svých kolegů – muzikantů.

L. Hanáčková

ROK ČESKÉ HUDEBY 1

Společný orchestr žáků ZUŠ a České filharmonie

V projektu jsou zapojeni žáci a učitelé naší školy:
Kateřina Botková - housle, p. uč. Dagmar Kaňovská
Eliška Hádalová - lesní roh, p. uč. Alexandr Kunert

Filharmonici se často věnují nejen samotnému hraní, ale také pedagogické činnosti. V jedinečném projektu se potkávají také s žáky základních uměleckých škol (ZUŠ) z celé republiky. Po půlroce intenzivních příprav a překonávání nejrůznějších výzev muzikantského života jejich společné zkoušení vrcholí na slavnostním koncertě ve Dvořákově síni Rudolfina.

Společný orchestr žáků ZUŠ a České filharmonie 1

ZUŠ Open v médiích

ZUŠ Open v médiích

ZUŠkolka

Dlouhodobým projektem je „ZUŠkolka". Pedagogové navštěvují mateřské školy v Napajedlích a okolí, pracují s dětmi, vytváří společné programy, představují hudební nástroje, výtvarné techniky. Na závěr roku učitelé vytvoří pořad nebo koncert pro dětské posluchače v sále školy.

Pořad pro děti MŠ Napajedla25. 5. 2022 v ZUŠ R. Firkušného

Projekty

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Lumír

Partneři