Červen 2009
 
 Den otevřených dvěří na SUPŠ v Uherském Hradišti
 

26. června 2009 navštíví žáci připravující se ke zkouškám na umělecké školy, spolu s učitelkou Ivanou Knotkovou, den otevřených dveří na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Žáci si prohlédnou jednotlivé obory, kde žáci SUPŠ prezentují své pololetní práce. Součástí návštěvy bude také konzultace s pedagogy oborů, na které se chtějí žáci v příštím roce hlásit.

 Fotogrie z proběhlé akce naleznete ve fotogalerii.
 
Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2009
 

Veronika Velcerová a Renata Gajdoštíková, žákyně p. uč. Jany Válkové, získaly čestné uznání na Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice 2009. Práce žákyň uspěly ve velké konkurenci. Porotci rozhodovaly mezi  21 731 pracemi od dětí z 53 zemí světa. Bližší informace o soutěži naleznete na www.mdvv-lidice.cz.

 
Slavnostní vyřazení absolventů
 
24. června proběhne slavnostní vyřazení absolventů výtvarného a hudebního oboru.
 
                                                       Květen 2009                                                       

 

                                  Ukázkové hodiny pro mateřské školy

V průběhu měsíců duben a  květen uspořádaly učitelky výtvarného oboru ukázkové hodiny v mateřských školách Halenkovice, Napajedla a Spytihněv. Ukázkové hodiny keramiky pro MŠ z blízkého okolí, pod vedením pana ředitele Slámy, proběhly také v budově ZUŠ v Napajedlích.

 děti

 
 
 Výstavka v prostorách školní jídelny

Od poloviny května jsou v prostorách jídelny ZŠ Napajedla k vidění práce žáků výtvarného oboru, vzniklé pod vedením p. uč. Ivany Knotkové. Vystavené práce spojuje téma jídlo.

 

ovoce

 

                

  Úspěch ve výtvarné soutěži Lidové tradice očima dětí

Lenka Mášková, Martin Směták, Kristýna Ondroušková a Karolína Hlavačková získali ocenění za nejlepší práce ve III. ročníku výtvarné soutěže Lidové tradice očima dětí, která byla vyhlášena v rámci Plzeňské folklorní scény. Žáci byli oceněni diplomy a hezkými věcnými cenami.

 

                                                        Duben 2009                                                       
 
Velikonoční keramika 
 

Výtvarný obor nabízí o velikonočních prázdninách mimořádnou výuku keramiky, která proběhne ve čtvrtek dne 9. 4. 2009 v době od 9:00 - 11:30 hodin. Výuka proběhne v učebnách 310 a 311 na ZUŠ R. Firkušného v Napajedlích.  Žáci si vytvoří výrobky podle vlastních představ.

Výuka keramiky, je také náhradou za odpadlé hodiny v průběhu školního roku a  je určena pouze pro žáky výtvarného oboru ZUŠ.                       

 

                                                            Na viděnou se těší učitelé výtvarného oboru.

 
 
                                                       Prosinec 2008                                                   
 

Před vánocemi vyzdobily práce žáků výtvarného oboru prostory celé školy.

  Vánoční výzdoba

   Vánoční výzdoba

  Vánoční výzdoba

      Vánoční výzdoba

 

smalt

 

Žáci si vyrobili také první pravé smaltované šperky.

 

 15. listopadu 2008

Výstava k příležitosti Dne otevřených dveří a příjezdu vzácných hostů - Veroniky Firkušné Callegari a Igora Firkušného, dětí Rudolfa Firkušného. Na chodbách školy visela na nástěnkách, oknech i schodišti díla našich žáků. Návštěvníci si je s obdivem prohlíželi a nešetřili uznáním.

 

velocipédisté

Lodě

 

 8. listopadu 2008

 Výlet výtvarného oboru do Šternberku

V sobotu 8. listopadu 2008 navštívili žáci, jejich rodiče a pedagogové výtvarného oboru výstavu v bývalém klášteře ve Šternberku u Olomouce. Zde se konala 10. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA VÝTVARNÉHO OBORU ZÁKLADNÍCH UMĚLECKÝCH ŠKOL.
Na výstavě byly zastoupeny také práce žáků paní učitelky Válkové a Lagové viz. fotogalerie.
Součástí výletu byla návštěva zajímavé výstavy Luk a Lyra v Muzeu moderního umění v Olomouci. Zde bylo možno na vlastní oči shlédnout originály obrazů od Tizziana (Apollón a Marsyas), Lacase Cranacha st., Anthonise van Dycka a mnoha jiných zajímavých autorů.

Společná fotografie

 

Fotografie z výletu jsou k nahlédnutí ve fotogalerii

 

4. října 2008

Návštěva bienále grafického designu v Brně

4. října 2008 navštívili 4 žáci grafického oboru spolu s učitelkou Ivanou Knotkovou 23. ročník Bienále grafického designu v Brně.

 V galerii

19. září 2008

Výstava v ZŠ II při příležitosti koncertu táborového orchestru

Shlédli ji žáci i učitelé obou napajedelských základních škol i hostů ze Speciální a základní školy v Otrokovicích, včetně rodičů a dalších hostů při odpoledním vystoupení.